OTA TYL 

(Zakladatel Gara Splitboards)

Vášnivý snowboarder a konstruktér prken s citem pro detail a preciznost, který stojí za vznikem značky GARA BOARDS. Je to právě Ota společně s přáteli a hromadou nadšenců pro splitboarding, kteří dohromady tvoří tu nejlepší pohonnou jednotkou celého projektu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

GARA SPLITBOARDS

Příběh značky Gara Splitboards se začal psát v roce 2008 v Krkonoších. Na začátku všeho stála vášeň pro snowboarding a touha vyrazit z parků a sjezdovek pryč a svobodně se pohybovat ve volné přírodě. 

Vybavení, které by zaručovalo snowboardistům alespoň částečnou svobodu a pohodlí jako mají skialpinisti tehdy v podstatě neexistovalo, nebo bylo těžké a složité.

Museli jsme se do toho obout sami. Díky vášni, tvrdé práci a kamarádům, kteří s námi poctivě testovali a dávali cennou zpětnou vazbu se naše "GARAžovky" vyvinuly ve špičkové custom splitboardy, které už dávno překročily hranice českých kopečků a brázdí pláně i žleby po celém světě.

Splitboard Gara je ryze český produkt. Ačkoli bychom byli rádi kdyby i používané materiály a komponenty byly z našeho nejbližšího okolí, preciznost a touha po technicky dokonalém produktu nás nutí nakupovat je mimo Českou republiku. Stále ale zůstáváme ve střední Evropě. 

Stojíme si za individuálním přístupem, který nám umožňuje dodat Vám přesně takové prkno, které Vám bude maximálně vyhovovat a sedět na míru. Splitboard není spotřební věc. Na splitboardu se často pohybujete ve volné přírodě, a tam se musíte na své vybavení maximálně spolehnout. Navíc délka prkna, rádius, jeho tvrdost, rocker, postavení nohou, všechny tyto parametry můžou z Vaší jízdy dolů udělat stejně tak ráj jako peklo. Proto neváhejte diskutovat před tím, než si svůj splitboard pořídíte: info@garasplitboards.com.

Přečtěte si více o Gara Splitboards a splitboardingu obecně: Rozhovor s Otou Tylem  pro SplitUnite (r.2013)

 

0 ks
Košík: 0 CZK
0 ks